High Council

1 Supreme MagusM.Wy.Fra. Llewellyn Anthony William A.C.R., IX°
2Senior Substitute MagusR.Wy.Fra. Mycock Paul
3Junior Substitute MagusR.Wy.Fra. Lancashire Adam William 9°
4J.S.M. (England & Wales)R.Wy.Fra. Goulder Stephen David 9°
5J.S.M. (Europe)R.Wy.Fra. Morrow Robert Anthony Henry A.C.R., IX°
6J.S.M. (Australia)R.Wy.Fra. Wallace Christopher Scott A.C.R., VIII & 9°
7J.S.M. (Canada)R.Wy.Fra. Leutri James 9°
8Secretary-GeneralR.Wy.Fra. Syres Neil Robert 9°
9Recorder-GeneralR.Wy.Fra. Brown Eric Douglas A.C.R., 9°
10Treasurer-GeneralR.Wy.Fra. Squires Michael Bernard A.C.R., 9°
11Chaplain-GeneralR.Wy.Fra. Parker Justin Trevelyan A.C.R., 9°
12Deputy Chaplain-GeneralR.Wy.Fra. Shade Frederick Albert A.C.R., 9°
13Deputy Chaplain-GeneralR.Wy.Fra. Doe Howard Francis 9°
14Deputy Chaplain-GeneralR.Wy.Fra. Hobden Alan Charles VIII°
15Director-General of StudiesR.Wy.Fra. Fletcher Matthew Douglas Alistair A.C.R., 9°
16Deputy Dir-Gen of StudiesR.Wy.Fra. Sables Andrew 9°
17Director-General of CeremoniesR.Wy.Fra. Pratt William John Thomas 9°
18Deputy Dir-Gen of Ceremonies (North)R.Wy.Fra. Elwick Martin Tempest A.C.R., 9°
19Deputy Dir-Gen of Ceremonies (South)Fra. Bull Clifford Howard 9°
20Asst Dir-Gen of Ceremonies (Australia)V.Wy.Fra. Hollibone Glenn Stanley Leonard VII°
21Asst Dir-Gen of Ceremonies (Canada East)R.Wy.Fra. Edwards Timothy 9°
22Asst Dir-Gen of Ceremonies (Canada West)R.Wy.Fra. Fletcher Matthew Douglas Alistair A.C.R., 9°
23Asst Dir-Gen of Ceremonies (New Zealand)R.Wy.Fra. Hibbard William 9°
24Procurator-GeneralR.Wy.Fra. Welton John Christopher VIII°
25Director-General of TechnologyFra. Olds Dominic II°
26Librarian-GeneralR.Wy.Fra. Lees Alistair McGawn A.C.R., 9°
27Deputy Librarian-GeneralV.Wy.Fra. Faulks Martin John VII°
28Organist-GeneralR.Wy.Fra. Warlow Wayne Buffett A.C.R., 9°
29Grand ExponentR.Wy.Fra. Gore Jack Stephen 9°
30Grand 1st AncientR.Wy.Fra. White Stephen Peter VIII°
31Grand 2nd AncientR.Wy.Fra. Phillips Paul Anthony VIII°
32Grand 3rd AncientV.Wy.Fra. Clark Stephen Aubrey VII°
33Grand 4th AncientWy.Fra. Scott Gerard Robert 9°
34Grand Conductor of NovicesV.Wy.Fra. Cook David Patrick VII°
35Grand AcolyteR.Wy.Fra. Roberts Gary Richard VIII°
36Chief Adept elected to the GPCR.Wy.Fra. Slimming Douglas Campbell 9°
37Chief Adept elected to the GPCR.Wy.Fra. Khalil- Marzouk Joseph Fahmy 9°
38Director-General of Creative MediaV.Wy.Fra. Bhundia Nitesh Kantilal V°